X

جراحی عمومی در تهران

امکانات درمانی / گروه‌های تخصصی / جراحی عمومی

گروه تخصصی جراحی عمومی

مدیر گروه : جناب آقای دکتر سید محسن تولیت کاشانی

مشاهده پزشکان متخصص جراحی عمومی


گروه تخصصی جراحی عمومی بیمارستان عرفان نیایش، با حضور مجرب ترین و خبره ترین متخصصین این رشته و با بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا، طیف وسیعی از جراحی ها را برای درمان بیماری های ارگان های مختلف بدن، با بالاترین کیفیت انجام می دهد. ضمن این که جراحان این گروه طبق یک برنامه منظم، در کلیه بخش های داخلی، جراحی، اورژانس، CCU و ICU ها به صورت 24 ساعته مقیم بیمارستان هستند و علاوه بر این، به بیماران سرپایی مراجعه کننده به کلینیک بیمارستان هم به طور روزانه ارائه خدمت می نمایند.

در ذیل، شرح مختصری از مهمترین خدمات درمانی این گروه ارائه می شود:

 

جراحی عمومی در تهران

یکی از رایج ترین و اساسی ترین روش های درمان برای افرادی که دچار چاقی مفرط و بیمار گونه هستند، روش های جراحی می باشد. این جراحی ها با مکانیسم کاهش حجم معده، کاهش جذب یا ترکیبی از هر دو، باعث کاهش وزن می شوند. جراحی های اسلیو لاپاراسکوپیک معده، بای پس معده و بندینگ معده، رایج ترین جراحی های چاقی در دنیا هستند. در بیمارستان عرفان نیایش نیز جراحان مجرب و متبحر که سابقه گذراندن دوره های فلوشیپ جراحی های چاقی و لاپاراسکوپی از بهترین مراکز دنیا را دارند، این جراحی ها را با بهترین نتایج انجام می دهند. از زمان معرفی تکنینک لاپاراسکوپی برای انجام جراحی های ارگان های داخل شکم، انقلابی مهم در این زمینه پدید آمد. چراکه استفاده از این تکنیک، کمک شایانی به کاهش درد و عوارض بعد از عمل و برگشت سریعتر بیمار به زندگی عادی خود می نماید. جراحان لاپاراسکوپیست بیمارستان عرفان نیایش با داشتن مدارک فلوشیپ فوق تخصصی این رشته و تجربه فراوان در انجام جراحی های لاپاراسکوپی، پیچیده ترین جراحی های لاپاراسکوپی را به بهترین نحو ممکن انجام می دهند.

از مهمترین جراحی هایی که امکان انجام آنها به روش لاپاراسکوپی در این مرکز وجود دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. جراحی خارج کردن کیسه صفرا (کُله سیستکتومی) در بیماران دچار سنگ و التهاب کیسه صفرا
 2. جراحی تومورهای دستگاه گوارش
 3. جراحی های فوندوپلیکاسیون برای درمان بیماری ریفلاکس معده به مری و ترمیم فتق های معده به مری (فتق هیاتال)
 4. جراحی ترمیم فتق های کشاله ران
 5. جراحی برداشتن آپاندیس

 

تومورها و بیماری های نواحی کولورکتال (روده بزرگ، راست روده و اطراف مقعد)، از شایعترین بیماری هایی هستند که در جوامع مختلف بروز می کنند و تشخیص و درمان به موقع این بیماری ها ، به خصوص سرطان ها، تاثیر بسزایی در بهبود کیفیت زندگی این بیماران و افزایش امید به زندگی ایشان دارد. جراحان کولورکتال این مرکز، با استفاده از تجربه و مهارت بالای خود پیچیده ترین جراحی های این حوزه را در این مرکز انجام می دهند که برخی از مهمترین آنها عبارت اند از:

 1. جراحی انواع تومورها و بدخیمی های نواحی روده بزرگ، راست روده و اطراف مقعد
 2. جراحی برداشتن کامل کولون در بیماران دچار پولیپ های متعدد، زخم و التهاب منتشر روده یا یبوست مقاوم به درمان
 3. جراحی بیماری های مقعد و اطراف آن از جمله فیشر (شقاق)، همورویید (بواسیر) و توده های مختلف
 4. جراحی انسدادهای مکانیکی و حرکتی روده

متخصص جراحی عمومی

جراحی عمومی یکی از تخصص‌های پزشکی محسوب می‌شود که هدف آن درمان بیماری‌ها در قسمت‌های مختلف بدن از طریق روش‌های مختلف درمانی جراحی است. برخلاف نام جراحی عمومی، یک تخصص جراحی است که بر روی اندام‌ها تمرکز دارد. اندام‌های شکمی (مانند روده‌ها) از جمله مری، معده، روده کوچک، کولون، کبد، پانکراس، کیسه صفرا و مجاری صفراوی و اغلب تیروئید همچنین جراحان شاغل در این زمینه با بیماری‌هایی مانند پوست، پستان و فتق سروکار دارند. متخصصانی که جراحی عمومی را انجام می‌دهند جراح عمومی نامیده می‌شوند زیرا می‌توانند در هر قسمتی از بدن جراحی انجام دهند.
بیماری‌ها و مشکلاتی که جراح عمومی قادر به درمان یا مدیریت آن‌ها است
جراحی‌های عمومی انواع مختلفی دارند كه شما می‌توانيد با مراجعه به متخصص جراحی عمومی در تهران، آن‌ها را انجام دهيد. اين جراحی‌ها به شرح زیر هستند.

 • غده فوق‌کلیه
 • بندینگ
 • اسلیو، بای پاس معده
 • کیست‌های شکمی
 • لاپاروسکوپی تشخیصی
 • ترومای شکم
 • اجسام خارجی
 • پارگی احشا، چسبندگی روده
 • مجاری صفراوی و کبد
 • جراحی کیسه صفرا
 • طحال، لوزالمعده، فتق جدار شکم، آپاندیس
 • جراحی چاقی مفرط
 • بیماری‌های مربوط به مقعد
 • جراحی‌های گوارشی
 • جراحی تيروئيد


مهارت و دانش موردنیاز برای جراح عمومی در تهران


جراحی عمومی یک‌رشته پزشکی است که شامل انجام انواع مختلفی از روش‌های جراحی برای درمان طیف وسیعی از مشکلات و بیماری‌های سلامتی است. در جراحی عمومی، از جراح انتظار می‌رود که مراقبت‌ها و مدیریت‌های قبل و بعد از عمل را غیر از خود جراحی انجام دهد. جراحان عمومی می‌توانند انواع مختلفی از بیماری‌ها را تشخیص دهند، به‌ویژه بیماری‌هایی که مربوط به شکم و اندام‌های متصل به آن است. این بیماری‌ها شامل مجاری صفراوی، کبد، لوزالمعده، طحال، آپاندیس، روده کوچک و بزرگ، راست‌روده و معده است. متخصص جراح عمومی ممکن است ناحیه قفسه سینه، غدد تیروئید و فتق‌ها را نیز عمل کند. همچنین از جراحان عمومی انتظار می‌رود بیماران سوختگی را درمان کنند. 
جراحان عمومی قبل از اینکه مجاز به انجام عمل شوند، آموزش‌های دقیقی را پشت سر می‌گذارند. این جراح‌ها حداقل دو سال را صرف تکمیل دوره‌های پیش‌نیاز قبل از ورود به دانشکده پزشکی می‌کنند که معمولاً چهار سال طول می‌کشد. سپس، آنها یک برنامه رزیدنتی پنج‌ساله را در بیمارستان معتبر برای تخصص در جراحی تکمیل می‌کنند. بسته به برنامه، جراح عمومی باید بتواند حداقل هزار عمل جراحی انجام دهد. همچنین باید مجوز پزشکی را از بیمارستانی که می‌خواهند در آن فعالیت کنند، دریافت کنند. علاوه بر این، آنها ملزم به گذراندن چندین برنامه آموزش مداوم هستند. اگر جراحان بخواهند در یک زمینه جراحی تخصص داشته باشند، ممکن است حداقل سه سال برای آموزش بیشتر وقت بگذارند.


وظایف جراح عمومی خوب در تهران چیست؟


جراحان عمومی مسئولیت انجام طیف وسیعی از اعمال جراحی را بر عهده دارند. این جراحان معمولاً در یک زمینه جراحی مانند تروما یا مشکلات گوارشی تخصص دارند. همچنین ممکن است از جراحان عمومی برای انجام جراحی‌های اورژانسی در زمانی که سایر متخصصان در دسترس نیستند کمک گرفته شود. جراحان عمومی دارای طیف وسیعی از مسئولیت‌ها هستند که می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • انجام اعمال جراحی مانند آپاندکتومی، هیسترکتومی، ترمیم فتق، ماستکتومی، برداشتن تومور و جراحی بای پس قلبی
 • انجام تست‌های تشخیصی مانند بیوپسی، اشعه ایکس و ام آر آی
 • تجویز دارو برای درمان بیماری‌ها یا مدیریت درد
 • تشخیص شرایط و تعیین برنامه‌های درمانی برای بیماران دارای آسیب یا بیماری
 • انجام اقدامات پزشکی مانند بیوپسی و برداشتن ضایعات علاوه بر انجام جراحی
 • انجام تحقیقات در مورد تکنیک‌ها و روش‌های جدید جراحی
 • با توضیح روش، خطرات و زمان بالقوه بهبودی، بیماران را از نظر فیزیکی و احساسی برای جراحی آماده می‌کنند
 • مدیریت مراقبت از بیماران پس از انجام عمل جراحی، از جمله ارزیابی پیشرفت آنها و تهیه برنامه‌هایی برای ترخیص از بیمارستان
 • انجام روش‌هایی مانند بخیه‌زدن زخم‌ها یا خارج‌کردن اجسام خارجی از بدن با استفاده از تجهیزات تخصصی مانند چاقوی جراحی و انبرک
   

 

بیماری‌ها و مشکلاتی که جراح عمومی قادر به درمان یا مدیریت آن‌ها است

جراحی‌های عمومی انواع مختلفی دارند كه شما می‌توانيد با مراجعه به متخصص جراحی عمومی در تهران ، آن‌ها را انجام دهيد. جراحی‌هایی که متخصص جراحی عمومی در تهران انجام می‌هد به شرح زیر است:
غده فوق‌کلیه
بندینگ
اسلیو، بای پاس معده
کیست‌های شکمی
لاپاروسکوپی تشخیصی
ترومای شکم
اجسام خارجی
پارگی احشا، چسبندگی روده
مجاری صفراوی و کبد
جراحی کیسه صفرا
طحال، لوزالمعده، فتق جدار شکم، آپاندیس
جراحی چاقی مفرط
بیماری‌های مربوط به مقعد
جراحی‌های گوارشی
جراحی تيروئيد


متخصص جراحی عمومی و مهارت های آن 

متخصص جراحی عمومی یک‌رشته پزشکی است که شامل انجام انواع مختلفی از روش‌های جراحی برای درمان طیف وسیعی از مشکلات و بیماری‌های سلامتی است. در جراحی عمومی، از جراح انتظار می‌رود که مراقبت‌ها و مدیریت‌های قبل و بعد از عمل را غیر از خود جراحی انجام دهد. متخصص جراحی عمومی در تهران می‌توانند انواع مختلفی از بیماری‌ها را تشخیص دهند، به‌ویژه بیماری‌هایی که مربوط به شکم و اندام‌های متصل به آن است. این بیماری‌ها شامل مجاری صفراوی، کبد، لوزالمعده، طحال، آپاندیس، روده کوچک و بزرگ، راست‌روده و معده است. متخصص جراحی عمومی در تهران ممکن است ناحیه قفسه سینه، غدد تیروئید و فتق‌ها را نیز عمل کند. همچنین از جراحان عمومی انتظار می‌رود بیماران سوختگی را درمان کنند. 
جراحان عمومی قبل از اینکه مجاز به انجام عمل شوند، آموزش‌های دقیقی را پشت سر می‌گذارند. این جراح‌ها حداقل دو سال را صرف تکمیل دوره‌های پیش‌نیاز قبل از ورود به دانشکده پزشکی می‌کنند که معمولاً چهار سال طول می‌کشد. سپس، آنها یک برنامه رزیدنتی پنج‌ساله را در بیمارستان معتبر برای تخصص در جراحی تکمیل می‌کنند. بسته به برنامه، جراح عمومی باید بتواند حداقل هزار عمل جراحی انجام دهد. همچنین باید مجوز پزشکی را از بیمارستانی که می‌خواهند در آن فعالیت کنند، دریافت کنند. علاوه بر این، آنها ملزم به گذراندن چندین برنامه آموزش مداوم هستند. اگر جراحان بخواهند در یک زمینه جراحی تخصص داشته باشند، ممکن است حداقل سه سال برای آموزش بیشتر وقت بگذارند.


جراحی عمومی در تهران و لیست خدمات آن

لیستی از جراحی‌های متخصص جراحی عمومی در تهران به شرح زیر است:
انواع جراحی سینه (ماستوپکسی، ماموپلاستی، بازسازی سینه بعد از سرطان، بزرگ کردن سینه با پروتز، ژنیکوناستی)
جراحی تنه (لیپوماتیک، لیپوساکشن و لیپولیز، ابدومینوپلاستی، کویتیشن، کرایولیپولیز، ال‌پی‌جی)
لیفت بازو و ران
جراحی صورت، بینی، لیفت ابرو، بلفاروپلاستی، جراحی گوش
جراحی عمومی و لاپاراسکوپی
اعمال زیبایی غیر جراحی
اعمال زیبایی برای صورت (لیزر، آر اف، تزریق چربی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و غیره)
علاوه بر جراحی‌هایی که در بالا اشاره کردیم متخصص جراحی عمومی در تهران جراحی‌هایی از قبیل دستگاه گوارش،جراحی سرطان، جراحی تیروئید را نیز انجام می‌دهد.

 • تیروئیدکتومی به روش آندوسکوپی

جراحی آندوسکوپیک تیروئید از سالیان گذشته در حال انجام می باشد. این روش جراحی به دلیل عدم وجود برش جراحی در ناحیه گردن از بسیاری از کشورهای آسیای شرقی تا برخی از کشورهای اروپایی رایج می باشد. در ایران مواردی از انجام این عمل جراحی در سالهای گذشته گزارش شده است.
بیمارستان عرفان نیایش تنها مرکز جراحی می باشد که این عمل جراحی در آن به صورت روتین انجام می شود. مزیت این روش جراحی عدم ایجاد اسکار جراحی در گردن می باشد، در حالی که جبران عوارض آن مشابه یا کمتر از روش باز جراحی می باشد و در نودول های خوش خیم تیروئید که پنج سانتی متر می باشد و تومورهای بدخیم در مراحل اولیه قابل انجام می باشد.

 

 • سایر جراحی ها
  • جراحی تومورهای پستان با امکان حفظ پستان یا برداشتن کامل پستان
  • جراحی توده ها و سرطان های غده تیرویید و پاراتیرویید
  • جراحی ترمیم انواع فتق های جدار شکم
  • جراحی توده های زیر پوست، آبسه ها و توده های غدد لنفاوی نواحی مختلف از جمله گردن
  • مدیریت بیماران ترومایی (دچار آسیب های ناشی از حوادث و ضربه ها) و سوختگی های حاد
  • جراحی های اورژانسی شکم در مواردی از قبیل انسداد روده، التهاب حاد صفاق (پریتونیت)، سوراخ شدگی معده یا سایر احشا، ایسکمی مزانتر، التهاب حاد آپاندیس (آپاندیسیت)، آبسه های داخل شکمی، آسیب های احشایی ناشی از ضربات و حوادث، پیچ خوردگی تخمدان، فتق های مسدود شده

 

 • فوق تخصص های مرتبط با گروه تخصصی جراحی عمومی
  • فوق تخصص جراحی قلب
  • فوق تخصص جراحی قفسه سینه ( Thorax )
  • فوق تخصص جراحی عروق
  • فوق تخصص جراحی پستان ( Breast )
  • فوق تخصص لاپاروسکپی و جراحی چاقی
  • فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
  • فوق تخصص جراحی کولورکتال

 

جهت مشاهده تمام فیلم های گروه تخصصی جراحی عمومی کلیک نمایید

 

 

دی ان ان