X

بهترین بیمارستان خصوصی تعویض مفصل

امکانات درمانی / گروه‌های تخصصی / جراحی ارتوپدی

مدیر گروه: جناب آقای دکتر افشین طاهری اعظم

مشاهده پزشکان متخصص جراحی ارتوپدی


تعویض مفصل

گروه تخصصی جراحی ارتوپدی بیمارستان عرفان نیایش، با حضور جمعی از بهترین متخصصین این رشته که برخی از ایشان، دارای فلوشیپ فوق تخصصی شاخه های مختلف ارتوپدی هستند، به بیماران سرپایی و بستری در این بیمارستان خدمات مهمی ارائه می کند. 

پزشکان متخصص و فوق تخصص در این گروه، با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات مخصوص جراحی ارتوپدی در این مرکز، امکان انجام پیچیده ترین جراحی های ارتوپدی را برای بیماران فراهم نموده اند. علاوه بر این، وجود تجهیزات پیشرفته و نیروی انسانی ماهر در بخش های فیزیوتراپی، تصویربرداری و رادیوتراپی این بیمارستان، کمک شایانی به تشخیص بهتر، درمان کامل تر و توانبخشی مناسب تر بیماران ارتوپدی این مرکز کرده است.

 • جراحی های تعویض مفصل

یکی از مهمترین انواع جراحی های رشته ارتوپدی، جراحی های تعویض مفصل می باشد. چراکه کیفیت انجام این جراحی ها می-تواند تاثیر قابل توجهی بر کیفیت زندگی بیمارانی که نیاز به این عمل ها دارند، بگذارد. یک نمونه شایع و بارز از این جراحی ها، جراحی تعویض مفصل لگن می باشد. سخت ترین و پیچیده ترین جراحی های تعویض مفصل لگن و ریویژن (اصلاح و تعبیه مجدد) پروتز لگن که در دنیا انجام می شود، در بیمارستان عرفان نیایش، با بهترین کیفیت ممکن برای بیماران ایرانی و بیمارانی که از کشورهای دیگر مراجعه کرده اند، به طور شایع در حال انجام می باشد. 

علاوه بر آن، جراحی های تعویض مفصل زانو و سایر مفاصل با بهترین و باکیفیت ترین امکانات حین عمل و پروتزهای موجود، همراه با آخرین تکنولوژی تعویض مفصل روز دنیا انجام می شود و تمام این ها باعث شده این مرکز، توانایی کسب امتیاز لازم برای آموزش بین المللی فلوشیپ های فوق تخصصی را کسب کند.

 

از سایر جراحی های ارتوپدی که به طور شایع در این مرکز انجام می شود می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • جراحی ترمیم شکستگی نقاط مختلف اندام ها، لگن و استابولوم همراه با ترمیم پارگی تاندون ها و رباط ها و آسیب عصب های محیطی
 • جراحی های آرتروسکوپیک مفاصل جهت ترمیم رباط ها و سایر ضایعات داخل مفصلی
 • جراحی تنگی کانال مچ دست (CTS)
 • جراحی بیماری های مختلف ستون فقرات
 • جراحی اصلاح ناهنجاری ها و بدشکلی های اندام ها
 • جراحی تومور های استخوان ها و مفاصل اندام ها
 • جراحی های قطع عضو در موارد سیاه شدگی و عفونت شدید عضو

 

 • فوق تخصص های مرتبط با گروه ارتوپدی:
  • فوق تخصص مفصل ران - لگن (HIP)
  • فوق تخصص مفصل شانه ( SHOULDER )
  • فوق تخصص مفصل مچ پا (  ANKLE )
  • فوق تخصص دست ( HAND ) 
  • ​فوق تخصص ستون فقرات

بهترین بیمارستان خصوصی تعویض مفصل چه ویژگی‌هایی دارد؟  

بهترین بیمارستان خصوصی تعویض مفصل دارای ویژگی‌های بسیاری است، از جمله تجربه مراقبت از بیمار باکیفیت بالا، رهبری و مدیریت قوی، اقدامات بالینی عالی، و تعهد به نوآوری. در ادامه به بررسی‌های بیشتری در مورد، بهترین بیمارستان خصوصی تعویض مفصل پرداخته‌ایم. آن‌ها عبارت‌اند از؛

 • مراقبت از بیمار باکیفیت بالا

یک بیمارستان خوب تجارب مراقبت از بیمار باکیفیت بالا را ارائه می‌دهد که نیازهای بیماران خود را برآورده می‌کند. بیماران باید با پزشکان و پرستاران خود احساس راحتی کنند و باید بتوانند بهترین مراقبت ممکن را دریافت کنند. 

 • اقدامات بالینی عالی

 بیمارستان‌های خوب از استانداردهای بالایی برای اقدامات بالینی پیروی می‌کنند، به این معنی که از بهترین فناوری و روش‌های موجود برای درمان بیماران استفاده می‌کنند. همچنین متعهد هستند که اطمینان حاصل کنند که همه کارکنان آنها متخصصان واجد شرایطی هستند که به ارائه مراقبت باکیفیت بالا اختصاص دارند.

 • متخصصان واجد شرایط

بهترین بیمارستان خصوصی تعویض مفصل باید دارای متخصصان واجد شرایط باشد، تجهیزات پیشرفته داشته باشد.

 • داشتن پرستاران وظیفه‌شناس

یکی از علل انتخاب یک بیمارستان به عنوان بهترین بیمارستان خصوصی تعویض مفصل، به کادر پزشکی از جمله پرستاران آن وابسته است.کارکنان پرستاری معمولاً بزرگ‌ترین گروه مراقبان در یک بیمارستان هستند. مشاوران یا پزشکان جوان شاید دو یا سه بار در روز با یک بیمار ملاقات می‌کنند، اما مراقبت منظم بین یک بیمار و یک پرستار چیزی است که باعث تفاوت در ارائه خدمات در بیمارستان‌ها می‌شود. یک پرستار باتجربه مراقبت صحیح را ارائه می‌دهد و یک پرستار همدل تمام آرامش روانی موردنیاز بیمار را ارائه می‌دهد.

علائمی که نشان می‌دهد نیاز به تعویض یک مفصل وجود دارد

 واضح‌ترین علائم درد شدید و ناتوانی حرکتی است. آرتروز می‌تواند هر مفصلی در بدن را تحت‌تأثیر قرار دهد و  علائم آن از خفیف تا ناتوان‌کننده متفاوت است. بدون وجود غضروف، استخوان‌ها در حین حرکت مستقیماً روی یکدیگر ساییده می‌شوند. این همان چیزی است که باعث ایجاد درد و التهاب می‌شود.

تشخیص مفصل آسیب‌دیده

سوابق پزشکی کامل، معاینه فیزیکی، رادیولوژی و سایر آزمایش‌ها به پزشک شما در تشخیص اینکه نیاز به تعویض یک مفصل دارید یا خیر، کمک می‌کند.
پزشک از شما می‌پرسد که آیا مفصل شما آسیب‌دیده است یا خیر و می‌خواهد بداند که درد مفصل شما از چه زمانی شروع شده است و چه نوع دردی است؟ آیا درد ادامه دارد یا موقتی است؟ آیا در سایر قسمت‌های بدن رخ می‌دهد یا خیر. باید بدانید درد چه زمانی رخ می‌دهد و آیا در شب بدتر می‌شود؟ آیا با راه‌رفتن، دویدن یا در حالت استراحت درد وجود دارد؟
پزشک مفصل آسیب‌دیده را در موقعیت‌های مختلف معاینه می‌کند تا ببیند آیا درد وجود دارد و آیا حرکت محدود شده است یا خیر. پزشکان ازدست‌دادن توده عضلانی (آتروفی) و هر نشانه‌ای مبنی بر درگیرشدن سایر مفاصل را بررسی می‌کنند و همچنین به دنبال علائم آسیب به عضلات، تاندون‌ها و رباط‌های نیز خواهد بود.

مفصل آسیب‌ دیده چگونه بهبود می‌یابد؟

درمان مفصل آسیب‌دیده به‌طورکلی شامل موارد زیر می‌شود:

 • درمان غیرجراحی
 • تغییرات سبک زندگی 
 • داروها 
 • فیزیوتراپی 
 • جراحی

جراحی تعویض مفاصل

 اگر درمان‌های غیرجراحی اولیه درد را متوقف نکنند یا اثربخشی خود را به‌مرورزمان از دست دهند، ممکن است جراحی در نظر گرفته شود. تصمیم برای جراحی تعویض  مفصل به سن و سطح فعالیت بیمار، درجه و سرعت پیشرفت بیماری بستگی دارد. گزینه‌های جراحی برای درمان مشکلات مفصلی شامل آرتروسکوپی، استئوتومی، فیوژن مفصل (آرترودز) و تعویض  کامل مفصل است.
در تعویض کامل  مفصل که رایج‌ترین روش نیز است، جراح ارتوپد قسمت‌های استخوان را برمی‌دارد و یک مفصل مصنوعی جدید با اجزای فلزی، پلاستیکی یا سرامیکی ایجاد می‌کند. مبحثی که در این بخش قصد داریم به طور تخصصی به آن بپردازیم عمل تعویض مفصل است که در ادامه انواع مختلف آن را توضیح خواهیم داد.

 

 
ویدئو های پزشکان متخصص جراحی ارتوپدی

گروه تخصصی جراحی ارتوپدی بیمارستان عرفان نیایش با حضور جمعی از بهترین متخصصین این رشته که برخی از آنان دارای فلوشیپ فوق تخصصی شاخه های مختلف ارتوپدی هستند

 
 • جناب آقای دکتر افشین طاهری اعظم

  مدیر گروه ارتوپدی بیمارستان عرفان نیایش

  جراح ارتوپد، جراح لگن و مفصل ران


  اینکه جراحی تعویض مفصل لگن (ران) تا چه اندازه‌ای موفق خواهد بود؛ علاوه بر مهارت، تجربه‌‌ی جراح، جنس پروتز و غیره؛ به عواملی همچون مراقبت‌های پس از جراحی هم وابسته است. بطور معمول بیماران می‌توانند روز بعد از جراحی تعویض مفصل ران با كمك واكر یا عصا راه بروند و پس از چند روز یا چند هفته (بسته به شرایط، نوع جراحی و ارزیابی میزان مشکلات قبل از جراحی) آنها را كنار بگذارند. مراقبت‌های بعد از تعویض مفصل لگن شامل؛ رژیم غذایی، داروهای مصرفی (ضد التهابی، رفع یبوست)، برنامه‌ی ورزشی (مراجعه به فیزیوتراپی)، سطح حرکت و فعالیت بدنی، معاینات پزشکی، نحوه صحیح خوابیدن، راه رفتن، نشستن، رعایت و عدم اعمال فشار بیش از حد و... می‌باشد.

 • تعویض مفصل شانه

  دکتر سیدمحمد قریشیان

   

  متخصص ارتوپدی و فوق تخصص جراحی شانه

   

  کلینیک جراحی شانه و آرنج بیمارستان عرفان نیایش

سوالات متداول

سعی کردیم به بیشترین سوالات پرسیده شده پاسخ دهیم

 
علت تعویض مفصل زانو چیست؟

از بین رفتن غضروف، ساییدگی مفصل، التهاب آن و در نهایت موثر نبودن درمان های غیرجراحی مانند فیزیوتراپی، ورزش های مخصوص و داروهای خوراکی، علت اصلی تعویض مفصل زانو می باشد.

 
 
معرفی پزشکان متخصص جراحی ارتوپدی

گروه تخصصی جراحی ارتوپدی بیمارستان عرفان نیایش با حضور جمعی از بهترین متخصصین این رشته که برخی از آنان دارای فلوشیپ فوق تخصصی شاخه های مختلف ارتوپدی هستند

 
دکتر افشین طاهری اعظم

دکتر افشین طاهری اعظم

جراح ارتوپد، جراح لگن و مفصل ران

دکتر مصطفی شاهرضایی

دکتر مصطفی شاهرضایی

متخصص ارتوپدی

دکتر احمدرضا ریحانی یساولی

دکتر احمدرضا ریحانی یساولی

متخصص ارتوپدی

دکتر محمود جعفر بگلو

دکتر محمود جعفر بگلو

جراح ارتوپد
دکترامید احمدی

دکترامید احمدی

متخصص ارتوپدی
 
 
 جراحی تعویض مفصل ران

جراحی تعویض ران یک جراحی است که در طی آن یک قسمت خراب از مفصل لگن خارج می شود و با بخش هایی که معمولا از آهن ، سرامیک و پلاستیک های خیلی سخت ساخته شده جایگزین می شود. این مفصل مصنوعی (پروتز) به کاهش درد و پیشرفت حرکات کمک می کند . همچنین این عمل، آرتروپلاستیک کامل لگن نیز نامیده می شود.

 
 
 
 جراحی تعویض مفصل ران

جراحی تعویض ران یک جراحی است که در طی آن یک قسمت خراب از مفصل لگن خارج می شود و با بخش هایی که معمولا از آهن ، سرامیک و پلاستیک های خیلی سخت ساخته شده جایگزین می شود. این مفصل مصنوعی (پروتز) به کاهش درد و پیشرفت حرکات کمک می کند . همچنین این عمل، آرتروپلاستیک کامل لگن نیز نامیده می شود.

 

با ما تماس بگیرید

برای مشاوره، کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت لطفا تماس بگیرید

 

 

دی ان ان