X

کلینیک زخم تهران

امکانات درمانی / بخش ها / کلینیک ها / کلینیک زخم

کلینیک زخم، استومی و حفظ پای دیابتی

رئیس بخش: جناب آقای دکتر محمدرضوان نوبهار

سرپرستار بخش: خانم پریسا کاکاوند


کلینیک زخم تهران

کلینیک زخم، استومی و سوختگی بیمارستان عرفان نیایش مجموعه‌ای است از متخصصین مرتبط که در زمینه‌های زیر فعالیت می‌کنند:

 • درمان انواع زخم‌های حاد و مزمن

 • مراقبت‌های اولیه و درمان عوارض در بیماران دارای انواع استوماهای تنفسی، تغذیه‌ای و دفعی

 • درمان سوختگی (بیمارانی که نیاز به بستری نداشته باشند) با حداقل درد و اسکار با روش‌های نوین

 • حداکثر حفظ پا در بیماران با زخم پای دیابتی، بیماران با زخم‌های شریانی و وریدی

 

این خدمات به صورت بستری و سرپایی با استفاده از تمامی امکانات بخش اورژانس، اتاق عمل سرپایی کلینیک زخم، بخش بستری، اسکوپی، بخش‌های ویژه و کلینیک‌ها و بکارگیری روش‌های درمانی طبی و جراحی زیر ارایه می‌گردد:

 • انواع دبریدمان با روش‌های جراحی، اتولیتیک، بیولوژیک، مکانیکال و آنزیماتیک

 • پانسمان‌های مدرن از شرکت‌های معتبر جهانی

 • روش‌های نوین Offloading مانند TCC.EZ و AIRCAST وکفش‌های مخصوص

 • درمان زخم با استفاده از روش دستگاه فشار منفی Negative Pressure Wound Therapy

 • درمان‌های جراحی با روش هیدروسرجری و جراحی اولتراسونیک

 • استفاده از پانسمان‌های بیولوژیک و سلول‌های بنیادی

 • اندازه‌گیری‌های دقیق در درمان زخم مانند ABI و استفاده از Compression Therapy سمپاتکتومی رادیوفرکانسی در بیماران پریفرال میکروآنژیوپاتی

 • آنژیوگرافی، CT آنژیوگرافی، MR آنژیوگرافی و در نهایت آنژیوپلاستی قلب و عروق محیطی (پا) در صورت لزوم

 • جراحی‌های پیشرفته بای‌پس عروقی در صورت لزوم

 • جراحی‌های پیشرفته ترمیمی (Reconstruction) شامل انواع Flapهای پیشرفته در ترمیم زخم‌ها

 • پیوند پوست در درمان زخم از خود بیمار یا از پوست اهدایی (آلوگرافت)

 

شما می توانید خدمات کلینیک زخم را در منزل خود انجام دهید برای این مورد می توانید از خدمات مربوط به کلینیک زخم گروه خدمات درمانی عرفان سلامت استفاده کنید

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید :

Instagram: @clinic_wound_niayesh

 درمان زخم در کلینیک زخم تهران


زخم آسیبی به لایه سطحی پوست است که گاهی اوقات منجر به از دست دادن خون می‌شود.  بسته به دوره، زخم‌ها به زخم‌های حاد و زخم‌های مزمن تقسیم می‌شوند. اگر خونریزی رخ دهد، زخم نیز می‌تواند باعث خونریزی شود و زمانی رخ می‌دهد که یک رگ خونی آسیب‌دیده باشد. هر چه رگ آسیب‌دیده اهمیت بیشتری داشته باشد، خونریزی جدی‌تر است. جریان شدید خون باعث ایجاد حالت شوک در فرد آسیب‌دیده می‌شود. اگر خونریزی پس از مدت کوتاهی قطع نشد و مشکوک به آسیب شریان یا ورید بود، در صورت امکان بدون قطع فشار، مصدوم را به بیمارستان منتقل کنید. در خونریزی‌های شدید تروماتیک اندام‌های فوقانی و تحتانی، ممکن است نیاز به درمان پیچیده‌تر نیز باشد.


دسته‌ بندی انواع زخم  که  توسط کلینیک زخم تهران درمان می‌شوند


 زخم آسیبی به لایه سطحی پوست است که گاهی اوقات منجر به از دست دادن خون می‌شود. طبق گفته متخصصان کلینیک زخم تهران، زخم‌ها انواع مختلفی دارند:
ساییدگی ضایعه سطحی پوست یا غشای مخاطی ناشی از ضربه‌ای که سطح بدن را می‌چرخاند، بدون تخلیه خونی (ضایعه سطحی پوست همراه با خونریزی) 
زخم سوراخ‌دار (ناشی از‌اشیاء تیز). 
زخم بریده (ناشی از اجسام نوک‌تیز، با لبه‌های منظم) زخم پارگی (ناشی از اجسام نوک‌تیز، با لبه‌های نامنظم، گاهی بدون چسب) زخم پارگی - کوچکی ناشی از اجسام تیز، با لبه‌های نامنظم و با کوفتگی زیرین معمولاً کافی است.
از نظر شدت نفوذ، انواع زخم را در کلینیک زخم تهران به دسته‌های زیر تقسیم می‌کنند:
زخم‌های سطحی، زمانی که روی پوست و بافت زیرجلدی تأثیر می‌گذارند. 
زخم‌های عمیق، زمانی که شامل سطوح آناتومیک زیرین نیز می‌شوند. 
زخم‌هایی که به داخل حفره‌ها نفوذ می‌کنند، زمانی که به حفره بدن (سینه، شکم و غیره می‌رسند)، معمولاً با ضایعات اندام‌های داخلی همراه هستند.


کلینیک زخم در غرب تهران و درمان آن


بسته به علت، ناحیه و عمق، زخم می‌تواند از ساده تا شدید متغیر باشد و باید توسط  متخصصین کلینیک زخم تهران مورد بررسی قرار گیرند.
زخم باز یا زخم بسته - زخم‌ها می‌توانند باز یا بسته باشند. زخم باز زخمی است که بافت/ اندام‌های زیرین را در معرض دید قرار می‌دهد. زخم‌های بسته زخم‌هایی هستند که در اثر قرارگرفتن در معرض بافت‌ها و اندام‌های ایجاد می‌شوند. هر دو این زخم‌ها را می‌توان در کلینیک زخم تهران درمان کرد.
زخم حاد یا زخم مزمن - زخم را می‌توان بر اساس زمان بهبودی به حاد یا مزمن طبقه‌بندی کرد. زخم حاد زخمی است که در مدت‌زمان مقرر بدون هیچ عارضه‌ای بهبود یابد. زخم مزمن زخمی است که مدت‌زمان نسبتاً طولانی‌مدتی طول می‌کشد تا با برخی عوارض بهبود یابد. کلینیک زخم تهران در درمان زخم‌های مزمن همراه بسیار مناسبی برای بیماران است و آسودگی خاطر را در روند درمانی ایجاد می‌کند.


درمان انواع زخم‌های مزمن در کلینیک زخم تهران


زخم مزمن؛ به زخم‌هایی گفته می‌شود که بهبود آن‌ها به دلیل برخی مشکلات زمینه‌ای به تأخیر می‌افتد، مراحل بهبودی طبیعی را نشان نمی‌دهند، اغلب بیش از سه ماه طول می‌کشد تا بهبود یابند و به‌خوبی به درمان پاسخ نمی‌دهند. یک زخم مزمن می‌تواند منجر به خطرات جدی برای سلامتی، قطع عضو و سایر مشکلات سلامتی شود که حتی می‌تواند منجر به مرگ شود. به همین جهت است که باید به دنبال بهترین کلینیک زخم تهران برای معالجه باشید.
اگر زخم مزمن یا غیر التیام بخشی دارید، تنها نیستید. هرساله، افراد زیادی تحت تأثیر این زخم‌ها هستند و با علائم مشابه به کلینیک زخم تهران مراجعه می‌کنند. در کلینیک زخم تهران درمان‌های مؤثر با توجه به  تجربه گسترده متخصصان موجود در کلینیک زخم تهران، فناوری پیشرفته در کلینیک زخم تهران  و مراقبت دلسوزانه اعمال می‌شوند. مراقبت از زخم مزمن باید توسط بهترین متخصصان  انجام شود. به همین جهت بهترین کلینیک زخم در غرب تهران تنها از بهترین متخصصان برای کادر خود بهره می‌گیرد.

درمان زخم بستر در کلینیک زخم تهران
زخم بستر (زخم فشاری) (زخم پوستی) (زخم فشاری) - زخم بستر زمانی رخ می‌دهد که فشار و/یا نیروی برشی روی پوست وجود داشته باشد. افرادی که بیشتر مستعد ابتلا به این زخم‌های مزمن هستند، افرادی هستند که به دلیل هر بیماری پزشکی محدودیت حرکتی دارند یا نمی‌توانند راه بروند یا تمام یا بخشی از بدن خود را به موقعیت دیگری حرکت دهند.
درمان زخم دیابتی  در کلینیک زخم تهران
زخم پای دیابتی (Diabetic ulcer) (Diabetic ulcer) –معمولاً روی پا‌ها ایجاد می‌شوند و نتیجه تغییرات عصبی و گردش خون در بدن ناشی از دیابت (دیابت) هستند. همچنین ممکن است زخم‌هایی در پاشنه پا وجود داشته باشد. اگر زخم پاشنه به‌خوبی درمان نشود، استئومیلیت (التهاب استخوان) با پیشرفت به سمت استخوان قابل‌مشاهده است. در این صورت اگر درمان به‌خوبی انجام نشود می‌تواند منجر به از دست دادن اندام شود.
درمان زخم وریدی در کلینیک زخم تهران
زخم وریدی (اسکار واریسی) (زخم ساق پا) – عبارت است از باز شدن زخم مخصوصاً در قسمت‌های تحتانی ساق پا (بین مچ پا و زانو) به دلیل ازبین‌رفتن یکپارچگی پوست به دلیل فشار بیش از حد در رگ‌ها رنگ پوست تیره می‌شود، ساختار پوست ضخیم می‌شود. زخم‌هایی که به وجود می‌آیند خیلی سخت ترمیم می‌شوند و عود می‌کنند.
خدمات کلینیک زخم تهران
تیم چند رشته‌ای کلینیک زخم تهران متشکل از پزشکان ماهر، پرستاران، متخصصان تغذیه و درمانگران متخصص در مراقبت از زخم است. در کلینیک زخم تهران از خدمات تشخیصی باکیفیت بالا برای درک عوامل پیچیده‌ای که بر روند بهبود زخم شما تأثیر می‌گذارند در حین ایجاد برنامه‌های درمانی شخصی‌سازی شده استفاده می‌شود. برخی از زخم‌هایی که ما در کلینیک زخم تهران درمان می‌کنیم عبارت‌اند از:
زخم پای دیابتی (زخم دیابتی) (زخم دیابتی) (زخم دیابتی)
زخم بستر (زخم فشاری) (زخم پوستی) (زخم فشاری)
زخم وریدی (ورید واریسی) (زخم ساق پا)
قانقاریا
استئومیلیت (عفونت استخوان)
زخم‌ها و عفونت‌های بعد از عمل
زخم‌های ناشی از اختلالات گردش خون
پیوند‌های پوستی ناموفق یا آسیب‌دیده
پارگی یا پارگی پوست
خدمات ارزیابی زخم در کلینیک زخم تهران
هنگامی که به اولین قرار ملاقات خود به کلینیک زخم تهران می‌آیید، آسیب و سلامت عمومی شما را ارزیابی می‌کنیم. ما همچنین سابقه پزشکی، زخم و دارویی شما را بررسی می‌کنیم تا بفهمیم چه چیزی ممکن است بر روند بهبودی شما تأثیر بگذارد. در  کلینیک زخم تهران زخم را با رویکردی جامع ارزیابی می‌کنند. هرچه اکسیژن و جریان خون بیشتری دریافت کند زخم شما سریع‌تر التیام می‌یابد. ممکن است برای دادن اطلاعاتی در مورد جریان خون و اکسیژن در ناحیه زخم، به کار آزمایشگاهی یا آزمایش‌های رادیولوژیکی خاصی نیاز باشد. آزمایشات تخصصی به ما امکان می‌دهد تا عوامل پیچیده‌ای را که بر روند بهبود زخم شما تأثیر می‌گذارد، درک کنیم. این آزمایش‌ها اطلاعات مهمی را برای ایجاد یک برنامه مراقبت شخصی به ما می‌دهند که به آنچه برای التیام زخم شما نیاز است، رسیدگی می‌کند.
خدمات مراقبت از زخم در کلینیک زخم تهران
در کلینیک زخم تهران سابقه آسیب و سلامت شما را ارزیابی می‌کنیم، سپس با شما همکاری می‌کنیم تا یک برنامه با روش‌های مورد استفاده در درمان زخم‌های فشاری برای شما ایجاد شود که شامل موارد زیر است:
معاینه و روش‌های تشخیصی
دبریدمان (برداشتن بافت مرده یا آسیب‌دیده با جراحی)
مراقبت ویژه از زخم
VAC (مراقبت از زخم با فشار منفی)
کنترل عفونت
اوزون تراپی (اوزون تراپی در درمان زخم)
مشاوره تغذیه
آموزش بیمار
علاوه بر این‌ها، روش‌های دیگری نیز برای مراقبت از زخم وجود دارد که  در کلینیک زخم تهران  در دسترس هستند. اکسیژن درمانی هیپرباریک، روش‌های رادیولوژی مداخله‌ای برای باز کردن عروق گرفتگی انجام می‌شود. علاوه بر این، مراقبت از زخم را می‌توان با محصولات حاوی اسید بوریک در درمان زخم، درمان زخم گیاهی و نقره در درمان زخم انجام داد.


کلینیک زخم در غرب تهران


بیمارستان عرفان نیایش مجهز به یک کلینیک زخم در غرب تهران برای مراقبت و درمان زخم‌های مزمن است. در کلینیک زخم در غرب تهران، درمان زخم‌های ناشی از دیابت به نام پای دیابتی توسط پزشکان و پرستارانی که آموزش زخم مربوطه دیده‌اند انجام می‌شود. 
بدن ما برای  ترمیم هر زخمی که رخ می‌دهد کدگذاری شده است. اما بدن به دلیل بیماری‌های مختلف نمی‌تواند زخم‌ها را درمان کند. زخم‌هایی که در عرض چند هفته به‌خودی‌خود بهبود نمی‌یابند نیز مزمن می‌شوند.
 وقتی صحبت از زخم‌های مزمن به میان می‌آید، اولین چیزی که به ذهن می‌رسد، زخم‌های پا، انگشتان و پاشنه پا است که در افراد دیابتی دیده می‌شود و به دلیل دیابت مدت زیادی طول می‌کشد تا بهبود یابد. 
در کشور‌های توسعه‌یافته، از هر شش بیمار مبتلا به دیابت، یک نفر در معرض خطر ابتلا به‌پای دیابتی است که می‌تواند باعث مشکلات جدی سلامتی شود و می‌تواند تهدید‌کننده زندگی باشد. مشکلات پا در کشور‌های درحال‌توسعه بسیار بیشتر از این است. زخم‌های پای دیابتی که معمولاً به صورت زخم‌های کوچک و غیرقابل‌ترمیم روی پوست شروع می‌شوند و می‌توانند بافت‌های عمیق را از بین ببرند، می‌توانند باعث از دست دادن پا و حتی پا در برخی از بیماران شوند.
 همه این‌ها منجر به وخامت کیفیت زندگی، از دست دادن نیروی کار، آسیب‌های روانی اجتماعی و افزایش هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی می‌شود که باید توسط کلینیک زخم تهران در نظر گرفته شود.
علاوه بر این، شرایطی مانند کنترل نامناسب قند خون، استعمال دخانیات و اختلالات گردش خون به‌عنوان عوامل خطری پذیرفته شده‌اند که باعث افزایش رشد پای دیابتی می‌شوند. 
زخم‌ها و عفونت‌های پای دیابتی اغلب با مراقبت از پا و کنترل دیابت قابل‌پیشگیری است. تشخیص و درمان زودهنگام زخم یا عفونت زخم  در کلینیک زخم در غرب تهران می‌تواند از پیامد‌های بد جلوگیری کند.
 برای مقابله با این مشکل جدی، یک تیم حرفه‌ای، یک بیمارستان مجهز و یک رویکرد چند رشته‌ای برای ارائه تشخیص مناسب، درمان و پیگیری مؤثر و محافظت از پا مورد نیاز است. با کلینیک زخم در غرب تهران که در بیمارستان عرفان نیایش افتتاح کردیم، اقدامات درمانی برای انواع زخم‌های مزمن، به ویژه پای دیابتی انجام می‌دهیم. زخم پای دیابتی ابتدا توسط پزشک این واحد مشاهده می‌شود. در صورت لزوم توسط جراح عروق، ارتوپد و جراح پلاستیک ارزیابی می‌شود. سپس برای کنترل دیابت به متخصص داخلی/غدد ارجاع داده می‌شود. پیگیری و درمان بیماران مبتلا به عفونت زخم نیز توسط متخصص عفونی انجام می‌شود.


اقامت بستری برای درمان زخم در کلینیک زخم در غرب تهران


بسته به سطح مراقبت، بیماران بستری برای مراقبت از زخم در کلینیک زخم در غرب تهران بستری می‌شوند. پرستاران واجد شرایط در  کلینیک زخم در غرب تهران کار می‌کنند که برخی از آن‌ها آموزش‌های بیشتری را در مدیریت زخم گذرانده‌اند.
در ابتدا با  مراجعه به کلینیک زخم در غرب تهران، معاینه مفصلی برای شما انجام خواهیم داد. در صورت لزوم، سواب گرفته می‌شود و پانسمان تعویض می‌شود.  سپس در کلینیک زخم در غرب تهران یک مستند زخم و عکس برای کنترل بعدی ایجاد می‌شود.


درمان زخم در کلینیک زخم در غرب تهران


در طول اقامت در کلینیک زخم در غرب تهران ، پس از مشاوره با پزشک معالج ، درمان به طور منظم با شرایط زخم سازگار می‌شود. ارتباط نزدیک بین تیم پرستاری و متخصص زخم از طریق بازدید‌های منظم در کلینیک زخم در غرب تهران تضمین می‌شود. روش‌های پیچیده مانند اعمال تخلیه VAC یا تغییر VAC فقط در اتاق عمل و در صورت لزوم تحت یک بی‌حسی سبک انجام می‌شود.
مراقبت‌های بعدی از زخم در کلینیک زخم در غرب تهران
پس از ترخیص از کلینیک زخم در غرب تهران زخم مراقبت‌های بعدی مهم را برای شما سازماندهی می‌کنیم تا از لحظه خروج از خانه به مراقبت و مراقبت بهینه ادامه دهید.


متخصصان کلینیک زخم در غرب تهران


با مراجعه به کلینیک زخم در غرب تهران، بیمار مبتلا به ضایعه پوستی در مسیر تشخیصی درمانی قرار می‌گیرد. پس از بررسی اولیه بالینی توسط پزشک متخصص با جمع‌آوری تاریخچه بالینی بیمار، آسیب‌شناسی وی و ارزیابی وی از ضایعه و مرحله آن، پزشک یک برنامه درمانی شخصی تهیه می‌کند که در تکامل آن نظارت می‌شود تا بتواند در صورت تغییر در خود ضایعه تا زمان بهبود اصلاح می‌شود.
می توانید برای پوست دست یا هر سطحی از بدن به بخش پوست  در کلینیک زخم در غرب تهران مراجعه کنید. اگر بیماری با بخش دیگری ارتباط داشته باشد یا علاوه بر مشکل درمان زخم، مشکل بیماری نیز باشد، پزشک شما را  به متخصص دیگر راهنمایی می کند. برای شرایطی که کاملاً در مورد آن مطمئن نیستید، می توانید به متخصص داخلی مراجعه کنید و درخواست ارجاع به متخصص کنید. 


درمان زخم صورت در کلینیک زخم تهران


صورت برجسته ترین قسمت بدن انسان است. بنابراین، هر آسیبی که در این ناحیه رخ دهد، می تواند عوارضی را ایجاد کند که کیفیت زندگی فرد مورد نظر را مختل کند. بنابراین مدیریت زخم باید به طور بهینه و جامع در کلینیک زخم در غرب تهران  انجام شود. ضربه به صورت ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود، مانند:
تصادف وسیله نقلیه موتوری
خشونت، نزاع و درگیری
حملات حیوانات مانند نیش یا خراش حیوان
افتادن
فعالیت های تفریحی/ورزشی مانند توپ ضربه ای، زانو و غیره
خودت مثلا بیمار اختلال روانی
زخم های صورت می توانند اشکال مختلفی داشته باشند و شامل موارد زیر باشند:
بافت نرم (خراش، کبودی، پارگی، سوراخ و غیره)
بافت سخت (شکستگی های صورت، دندان های شکسته/لق و غیره)
مانند تمام موارد تروما، مدیریت بیمار با یک بررسی اولیه آغاز می شود. در این مرحله، کارکنان بهداشتی کلینیک زخم در غرب تهران  تشخیص می دهند که نیاز به درمان فوری دارد. موارد صدمات صورت به تنهایی، در حالی که ممکن است آشکار به نظر برسند، به ندرت باعث یک اورژانس تهدید کننده زندگی می شوند. اما گاهی اوقات تروما با آسیب به سایر نواحی بدن همراه است که می تواند منجر به عوارض فوری تر شود. در موارد ترومای صورت، شایع ترین موارد اورژانسی شامل انسداد راه هوایی، آسیب نخاعی و آسیب سیستم عصبی مرکزی است. به همین دلیل، ارزیابی توسط یک تیم پزشکی چند رشته ای در کلینیک زخم در غرب تهران که دارای امکانات و زیرساخت های کافی است، مورد نیاز است.
تنها پس از اینکه وضعیت عمومی بیمار به عنوان پایدار ارزیابی شد، می توان معاینه و مدیریت کامل از جمله درمان زخم های صورت را در کلینیک زخم در غرب تهران انجام داد. 
برای درمان در کلینیک زخم در غرب تهران، ابتدا زخم تمیز می شود، سپس بسته می شود. روش های بستن زخم را می توان با مراقبت از زخم به تنهایی یا روش های جراحی مانند بخیه زدن زخم انجام داد. بیماران همچنین درمان هایی مانند ضد کزاز، آنتی بیوتیک ها و مسکن ها را در صورت لزوم دریافت می کنند.


چه زمانی به جراح پلاستیک  نیاز است؟


 در موارد شدیدی که مراجعه کنندگان به کلینیک زخم در غرب تهران را نتوان با اقدامات کلی درمان کرد، نیاز به جراحی لحاظ می‌شود. موارد ترومای صورت باید توسط جراح پلاستیک درمان شود اگر:
زخم های پیچیده (مانند پارگی با لبه های پاره شده، زخم های کثیف)
آسیب به مناطقی که عملکردهای حیاتی را بر عهده دارند (مانند پلک ها، لب ها)
مشکوک به آسیب به ساختارهای زیرجلدی (اعصاب، عروق خونی، غدد، شکستگی ها و غیره) وجود دارد.
چنین مواردی نیاز به مدیریت دقیق تری دارد، از جمله روش های تخصصی ترمیمی بستن زخم (مانند بخیه زخم، پیوند پوست و غیره) و ترمیم ساختارهای حیاتی (مثلا صفحات تیتانیوم برای اصلاح موقعیت استخوان های صورت، سیم ها برای ثابت کردن دندان ها و غیره). . با مدیریت بهینه، امید است که زخم بتواند در بازه‌های زمانی طبیعی بدون عوارض کوتاه‌مدت یا طولانی‌مدت مانند عفونت، بدشکلی و غیره بهبود یابد.


درمان جای زخم روی ترومای صورت در کلینیک زخم در غرب تهران


پس از بهبودی، اسکار هنوز یک دوره بلوغ را پشت سر می گذارد که حداقل 6 ماه طول می کشد. در این دوره است که جراح پلاستیک جای زخم را درمان می کند و در صورت نیاز مداخلات تکمیلی را انجام می دهد.
به عنوان یک رشته علمی جامع، جراحان پلاستیک نه تنها زخم‌ها را التیام می‌بخشند، بلکه سعی می‌کنند جای زخم‌ها را تا حد ممکن ظریف جلوه دهند، به خصوص اگر زخم در یک ناحیه حیاتی بدن مانند صورت ایجاد شود. با مدیریت مناسب در کلینیک زخم در غرب تهران ، امید است که بیمار بتواند به حداکثر شکل و عملکرد ممکن برای کیفیت زندگی مطلوب دست یابد.


دریافت مراقبت های تخصصی زخم در کلینیک زخم در غرب تهران


پس از شروع یک برنامه درمانی در کلینیک زخم در غرب تهران ، به طور منظم برای درمان های تخصصی و مستندسازی پیشرفت بهبودی خود به مرکز مراجعه خواهید کرد. همچنین به شما به طور کامل آموزش داده خواهد شد که چگونه مراقبت از زخم خود را در خانه بین بازدیدها انجام دهید، و همچنین نحوه محافظت از زخم خود را از آسیب بیشتر. بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که شما مهمترین بخش روند بهبودی خود هستید. نگه داشتن قرار ملاقات ها و پیروی از دستورالعمل ها برای دستیابی به یک نتیجه درمانی مثبت بسیار مهم است.
 

دی ان ان