X

کلینیک تغذیه بیمارستان عرفان نیایش

امکانات درمانی / بخش ها / کلینیک ها / کلینیک تغذیه

کلینیک تغذیه

مدیر گروه: سرکار خانم دکتر زهره خدایی (اطلاعات بیشتر)
کارشناس تغذیه: خانم شیرین نیلی

کلینیک تغذیه با بهره مندی از آخرین تکنولوژي و پیشرفته ترین تجهیزات که دارای بالاترین استانداردهای مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران و نیز استانداردهای FDA می باشد کلیه خدمات زیر را ارائه می نماید:

تغذیه و رژیم درمانی
ارائه دهنده خدمات زیر در زمینه لاغری ، تناسب اندام و حفظ سلامت شما:
 • رژیم های لاغری و چاقی
 • رژیم های غذایی مناسب برای بیماری های قلبی عروقی، بیماریهای کلیوی، مشکلات گوارشی، تغذیه در ناباروری ، چربی و پرفشاری خون
 • پیشگیری، کنترل و درمان دیابت
 • تغذیه در دوران بارداری وشیردهی و تعیین جنسیت
 
رژیم های غذایی این مرکز ، یک رژیم کامل از همه گروههای غذائی (با رعایت هرم غـذائی ) و مطـابق با سـفره ایـرانی و بر اساس علائق و فرهنگ تغذیه ای شخص و همچنین تصحیح عادات غلط غذائی و بدون عوارض ناخواسته ای نظـیر ریزش مو، عصبی شدن ، مشکلات گوارشـی، یبوست، خستگی مفرط و از دست دادن اعتماد به نفس طراحی و تجـویز می شـود رژیم دهی بر اساس آنالیز شاخص های بدن با جدید ترین دستگاه ها و متد های موجود انجام خواهد شد.در پایان دوره و رسیدن به وزن ایده آل، برنامـه های تثبـیت ونگهـدارنده با ارائه آمـوزش های تغـذیه ای تکمیل می شود .

آنالیز وزن و چربی
 •   چقدر اضافه وزن دارید؟
 • BMI شما چه عددی است؟
 •  تجمع چربی های شما در کدام ناحیه است؟
 •  چربی های شما موضعی و یا بصورت سلولیت است؟
 •  از نظر سلولیت در چه مرحله ای هستید ؟
 •  بهترین روش لاغری برای شما کدام است ؟
 
 • BODY ANALAYZER از ترکیبات مختلف بدن شامل آب، چربی ( زیر جلدی و احشائی )، پروتئین ها، مواد معدنی، مایع درون سلولی و برون سلولی و حجم ماهیــچه ها و مقایسه با مقادیر استاندارد مطلع خواهید شـد. اگر بدن شـما و اضافه وزن تان اصولی تجزیه و تحلیل شود ما به شما خواهـیم گفت کدام روش لاغری مناسب شـما بوده و شـما با کدام روش، زودتــر و اصــولـی تـر مـی توانیــد به وزن و سایز دلخواه تان برسید .
 
 • درمان چاقی های موضعی ، سلولیت،فرم دهی بدن و رفع افتادگی پوست با دستگاه های لاغری موضعی CAVITATION  از جدید ترین روشهای غیر تهاجمی تناسب اندام می باشـد. یکی از امتیازات CAVITATION  سرعت جواب دهی و نتـایج درمـانـی بسیار چشمگیر آن می باشد. کاهش سایز در همان جلسه قابل اندازه گیـری و مشاهده است . گاهی این کاهش سایز به چنـدین سانتی متر در هـر جلسـه می رسـد . از آنجـا که سلولهای چربی از بین می روند در صـورت رعایت رژیم غذایی و حفظ وزن، نتایج کاملاً ماندگار است . این سیستم در درمان چاقیهای موضعی در نقاط مختلف بدن از جمله دور کمر، شکم، باسن، داخل و بیرون ران و بازوها قابل استفاده اســت . کــار با این دستـگاه هیچ عارضه ای ندارد .
 
 • RF دستگاهی است که امواج رادیویی را برای درمان چاقی و افتادگی پوست به کار می گیرد . دستگاه RF علاوه بر درمان چاقی موضعی  از طریق تحریک کلاژن سازی و ایجاد انقباض در بافت همبند موجب رفع علائم پیری پوست و افزایش قابلیت ارتجاعی پوست میشود و به همین دلیل کــاربــردی بــسیــار موثر در لیفتینگ و جــوانــسازی پوست در نــواحی مــختلف بدن از جمله صورت ،گردن، بازو،ران و شکم دارد.   
 
ترکیب این دستگاه ها علاوه براز بین بردن  چشمگیر چربی ها  در محل مورد نظر ، سبب جلوگیری از افتادگی پوست ناشی از لاغری در موضع  و درمان ترک های پوستی حاصل از دوره های متعدد چاقی و لاغری می شود.

 

 
 
مطالب آموزشی تغذیه

شايد هيچ مرحله اي اززندگي انسان مانند دوران جنيني پر مخاطره نباشد زيرا جنين براي تكثير سريع سلول هاي خود نياز هاي ويژه اي دارد،تامين موادغذايي در اين دوران حياتي است.سوءتغذيه مادر دردوران موجب كاهش دريافت مواد مغذي براي  رشد و نمو جنين شده و جنين مستعدابتلاءبه بسياري از بيماريهاي مزمن در دوران بزرگسالي مانند ديابت و بيماريهاي قلبي- عروقي مي شود.

مادران در این دوران باید همانند دوران بارداری میزان آهن دریافتی را كنترل كنند، هر چند كه در دوران بارداری تمام ویتامین‌ها و مواد لازم را به طور كامل دریافت كرده باشند. مادر در این دوران به طور معمول قرص آهن را برای تامین آهن مورد نیاز خود و نوزادش مصرف می‌‌كند. بسیاری از خانم‌ها ذخایر آهن خود را طی زایمان‌های مكرر به میزان قابل توجهی از دست می‌‌دهند. بنابراین مادران باید در این دوران از نظر ذخایر آهن كنترل شوند. البته این نكته قابل توجه است كه این مواد كمكی (مانند ویتامین‌ها) نباید جایگزین یك رژیم غذایی خوب شوند.

 

اصول تغذیه صحیح در روزه داری

 

 

 

 

دی ان ان