X

مرکز تصویربرداری پزشکی

امکانات درمانی / بخش ها / پاراکلینیک ها / تصویربرداری پزشکی

تصویر برداری پزشکی

پرتو تشخیص بیمارستان عرفان نیایش

همراه با شما تا سلامتی - تصویربرداری پزشکی بیمارستان عرفان نیایش

لطفاً جهت دسترسی به گزارش (ریپورت) آنلاین کلیک نمایید.
 
مدیر گروه و رئیس بخش تصویر برداری پزشکی: سرکار خانم دکتر تکتم بهشتیان
مسئول فنی بخش تصویر برداری پزشکی: جناب آقای دکتر بابک ستایش پور
مدیر بخش تصویر برداری پزشکی: آقای مهدی آذرگون
تلفن تماس: 02144894671

 
بخش تصویربرداری پزشکی بیمارستان عرفان نیایش، با بهره‌گیری از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا و استفاده از تجهیزات پیشرفته کمپانی فیلیپس که برخی از آن‌ها برای اولین بار در کشور ایران نصب و راه‌اندازی شده‌اند، آماده خدمت‌رسانی به مراجعین محترم است.

دستگاه ام‌آرآی Ingenia 5 با توان ۱.۵ تسلا و با قابلیت‌های ویژه جهت انجام تمامی درخواست‌ها به همراه ویژگی‌های منحصربه‌فرد انجام آنژیوگرافی بدون تزریق وIn-Bore Experience (به منظور کاهش اضطراب و ترس بیماران)، دستگاه سی‌تی‌اسکن مولتی اسلایس ۱۶ با توانایی‌های بی‌نظیر محاسبه سایز استنت در موارد سی‌تی‌آنژیوگرافی (AVA Stent Planning) و نیز OMAR جهت کاهش آرتیفکت‌های ناشی از پروتزهای فلزی داخل بدن بیمار، ماموگرافی فول دیجیتال Micro Dose با کاهش ۵۰% دوز اشعه به بیمار همراه با بالاترین رزولوشن و قدرت تشخیص میکروکلسیفیکاسیون‌های با اندازه ۵۰ میکرون و تنها دستگاه دارای عمق تصویر ۱۵ بیت جهت افزایش کنتراست تصویر و تشخیص دقیق‌تر توسط پزشک، دستگاه‌های دیجیتال رادیولوژی، فلوروسکوپی و BMD (دانسیتومتری استخوان)،‌ تحت نظارت پزشکان متخصص و متبحر جهت انجام تمامی درخواست‌های تصویربرداری پزشکی و نیز نمونه‌برداری‌های تحت گاید (Biposy) به صورت شبانه‌روزی آماده پذیرش و ارائه خدمات حتی به بیماران با وزن بالا (بالاتر از ۱۰۰ کیلوگرم) است.
 
MRI
    دستگاه MRI مورد استفاده در تصویربرداری پزشکی بیمارستان عرفان نیایش با قدرت 1.5 تسلا، قابليت انجام كليه تصويربرداری‌های ساده و اختصاصی از تمام نقاط بدن شامل مغز، ستون مهره‌ها، شكم، لگن، مفاصل، اندام‌ها و نيز MR آنژيوگرافی، MR آرتروگرافی، MR يوروگرافی، MRI اندوركتال جهت بررسی دقيق پروستات و توده‌های لگن، MRI ماموگرافی جهت بررسی دقيق بيماری‌های پستان و Whole Body MRI جهت بررسی متاستاز و تشخيص مرحله آن‌ را دارد.

CT-Scan
    دستگاه CT-Scan موجود، اسپيرال مولتی دتكتور مي‌باشد. این دستگاه قابليت ايجاد تصاوير سه بعدی با كيفيت بالا را دارد که از جمله می‌توان CT آنژيوگرافی از تمام عروق بدن و نيز امكان انجام Virtual Colonoscopy، Virtual Bronchoscopy و HRCT در مقاطع نازك 1 ميليمتری برای بررسی دقيق‌تر را برشمرد.

راديولوژی
    مرکز تصویربرداری پزشکی بیمارستان عرفان نیایش مجهز به دستگاه راديولوژی ديجيتال و فلوروسكوپی با دقت بالا می‌باشد كه در انجام راديولوژی‌های ساده و اختصاصی از اعضای بدن مورد استفاده قرار می‌گيرد. وجود دستگاه رادیولوژی دیجیتال از مزایای این مرکز محسوب می‌شود که در ارائه خدمات تصویربرداری دقیق، بسیار ارزشمند خواهد بود.

سونوگرافی
    سونوگرافی در تشخیص بیماری‌های زنان و زایمان، مغز و اعصاب، چشم، کبد، قلب و درمان بیماری‌ها (سونوتراپی) کاربرد دارد. دستگاه سونوگرافی پیشرفته موجود در این مرکز، امکان سونوگرافی از تمامی اعضای بدن به صورت دو بعدی، سه بعدی و چهار بعدی و سونوگرافی داپلر رنگی جهت بررسی ضايعات عروقی را فراهم نموده است.

ماموگرافی
    ماموگرافی یکی از انواع تصویربرداری پزشکی است که در آن از اشعه ایکس با دوز پایین برای بررسی پستان استفاده می‌شود. در مرکز تصویربرداری پزشکی بیمارستان عرفان نیایش، دستگاه ديجيتال ماموگرافی جهت بررسی دقيق بيماری‌های پستان، با امكان بزرگنمايی و ماركرگذاری، مورد استفاده قرار می‌گيرد.

اقدامات اينترونشنال
    در اين مركز، كليه اقدامات مداخله‌ای تحت گايد سی‌تی‌اسكن و سونوگرافی مانند بيوپسی، FNA، درناژ، نفروستومی، بلوك عصبی و غيره و نيز اقدامات مداخله‌ای عروقی شامل آنژيوگرافی و قرار دادن پورت، بيوپسی كبد از راه وريد ژوگولار و آمبوليزاسيون تومورها، زير نظر اساتيد راديولوژی قابل انجام می‌باشد. این بخش از بهترین مراکزی است که اقدامات اینترونشنال را ارائه کرده است.


 
ما را در اینستاگرام دنبال کنید:
Erfan_Niayesh724@اینستاگرام واحد تصویربرداری پزشکی بیمارستان عرفان نیایش
ارتباط با ما و ارسال نسخه: 
شماره واتس اپ 09190744534 
تعدادی از فیلم های مرکز تصویربرداری پزشکی

 

 

 

 

 

 
دی ان ان