X

نوبت دهی تست کرونا 

امکانات درمانی / بخش ها / پاراکلینیک ها / آزمایشگاه و پاتولوژی

آزمایشگاه و پاتولوژی بیمارستان عرفان نیایش

مدیرگروه و مسئول فنی صبح: سرکار خانم دکتر لادن گهرور

مسئول فنی عصر: جناب آقای دکتر علیرضا باطنی

سوپروایزر آزمایشگاه: آقای سعید علیمردانی 

انجام تست در منزل و تلفن گویا آزمایشگاه: 02149796141

انجام تست در منزل و تلفن های تماس مستقیم آزمایشگاه: 02149796132 و 02149796131

02149796312 و 02149796316


جهت ورود به سامانه جوابدهی آنلاین آزمایشگاه لطفاً کلیک نمایید.

 

انجام تست PCR COVID بصورت شبانه روزی (24 ساعته) انجام می گیرد و نتیجه آن در صورت انجام آزمایش در شیفت صبح تا حداکثر ١٢ ساعت و در غیر اینصورت در کمتر از ۲۴ ساعت آماده خواهد شد.


www.Niayeshhospitallab.com

 

آزمایشگاه شبانه روزی تست کرونا

آزمایشگاه و پاتولوژی بیمارستان عرفان نیایش با در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته و بهره‌مندی از تکنولوژیست‌های کار آزموده، خدمات وسیعی را در زمینه انجام انواع آزمایش‌های تشخیصی و پاتولوژیک ارائه می‌دهد.

 • واحد آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش شامل بخش های تخصصی زیر می باشد:
 1. مولکولی

 2. بیوشیمی

 3. هماتولوژی

 4. هورمون شناسی

 5. سرولوژی

 6. آنالیز مایعات

 7. انگل شناسی
 8. بانک خون
 9. نمونه گیری
 10. آزمایشگاه اورژانس
 11. پاتولوژی و سیتولوژی
 12. انجام تست HPV

آزمایشگاه عرفان نیایش به مدرن‌ترین و مجهزترین دستگاه‌ها تجهیز شده که امکان انجام تمام انواع تست‌ها را فراهم کرده است. همچنین جهت رفاه حال مراجعین محترم، فعالیت این مرکز به صورت شبانه‌روزی بوده و تحویل نتیجه آزمایش در کمترین زمان ممکن از طريق سايت و با استفاده از لينك ارسالي انجام می‌گیرد. جهت انجام تست در منزل با شماره تماس های آزمایشگاه ارتباط برقرار کنید


تست  PCR و سویه های ویروس کرونا

آیا بررسی ابتلا به کوید 19 در صورتی که از نوع امیکرون میباشد مشکل و متفاوت است؟

پاسخ به این سوال بستگی به نوع کیت مورد استفاده در تشخیص دارد .
سویه امیکرون در ژن S خود دچار تغییرات زیادی شده ولی در بقیه قسمتهای ژن های ویروس تغییر شدید رخ نداده است. در نتیجه اگر کیت مورد استفاده تنها ناحیه ژن S را مورد بررسی قرار دهد ممکن است به علت این تغییرات نتواند ویروس را شناسایی نماید.

خوشبختانه براساس استاندارد بین المللی تمامی کیتها حداقل دو ژن از ویروس را جهت اطمینان مورد کاوش قرار می دهند تا در صورت تغییر در یک ژن حتما ژن دوم به صورت جایگزین عمل نماید.

همچنین به کارگیری آزمایشگاهی از ژن S به علت این مشکل تقریبا منسوخ گشته و عموم کیت های مورد استفاد از ژن های دیگر ویروس مانند N ، RdRp و E که دارای توالی به شدت حفاظت شده هستند استفاده مینمایند.

در نتیجه تشخیص سویه های متفاوت کووید با استفاده از کیت های موجود تست کووید- ۱۹ با یکدیگر تفاوتی ندارد. 

اما در مواردی که فردی تست PCR مثبت داشته باشد  جهت اثبات نوع سویه آن (امیکرون، دلتا، و...)  نیاز به تست تکمیلی است.
شایان ذکر است که تشخیص نوع سویه ویروس کرونا  فاقد ارزش بالینی است چرا که پیشگیری،درمان و نگهداری از بیمار مبتلا به کرونا  در تمامی سویه ها یکسان میباشد و تنها ارزش تحقیقاتی و اپیدمیولوژی (همه گیر شناسی) دارد و کمکی به درمان بیمار نمیکند.بنابراین بهتر است بیماران جهت انجام تست اضافی و پرداخت هزینه بیشتر اقدام نکنند.

آزمایشگاه تست کرونا در تهران


یکی از مسائل مهم برای ساکنین تهران، یافتن یک آزمایشگاه تست کرونا در تهران است که نتایج آن قابل ازمینان باشد. شما می‌توانید با خیال راحت تست Covid-19 PCR را انجام دهید، که نقش فعالی در شناسایی افراد ناقل کووید-19 دارد، در بیمارستان‌ عرفان نیایش انجام دهید.


آزمایش PCR در آزمایشگاه تست کرونا در تهران


PCR (واکنش زنجیره ای پلیمراز) به عنوان یک نام مشترک به واکنش هایی که برای تقویت آنزیمی یک ناحیه منحصر به فرد بین دو بخش از توالی شناخته شده در DNA اعمال می‌شود، تعریف می‌شود. PCR به عنوان یک آزمایش تشخیصی شناخته می‌شود و RNA ویروس را در کروناویروس نشان می‌دهد. به عبارت دیگر، آزمایش PCR آزمایشی است که در طی فرایند کروناویروس برای نشان دادن هویت ویروس در بدن انجام می‌شود. 


تست PCR کرونا چگونه انجام می شود؟


در آزمایشات PCR با استفاده از یک سواب پنبه‌ای نازک، نمونه سواب از بینی و گلو گرفته می‌شود..نمونه گرفته شده توسط بهورز در زمان مناسب و به‌درستی در ظرف مخصوص قرار می‌گیرد و این نمونه به کارتریج آزمایش در آزمایشگاه منتقل می‌شود. پس از این مرحله، نمونه به طور خودکار فیلتر می‌شود. 
سپس DNA ویروس توسط امواج اولتراسونیک آزاد می‌شود. در این مرحله مولکول‌های DNA با عوامل PCR مخلوط می‌شوند. سپس تقویت و شناسایی بلادرنگ در لوله واکنش انجام می‌شود و سپس مرحله نتیجه‌گیری فرامی‌رسد. PCR; دناتوراسیون، یعنی جداسازی دو رشته DNA در معرض دمای بالا، بین 94-98 درجه سانتیگراد، بازپخت بین 37-65 درجه سانتیگراد، یعنی اتصال الیگونوکلئوتیدهای مصنوعی به DNA هدف (هیبریداسیون) و 72 درجه سانتی‌گراد این شامل 3 مرحله است، یعنی مراحل ازدیاد طول انجام شده در آزمایش با تکرار این مراحل در یک‌چرخه معین و در چند نوبت انجام می‌شود. 


آزمایشگاه تست کرونا در تهران


با انجام آزمایش PCR  در آزمایشگاه تست کرونا در تهران، افراد یا ناقلین ویروس کرونا شناسایی می‌شوند، جداسازی آنها سوزانده می‌شود و به‌این‌ترتیب گام بسیار مهمی برای کنترل همه‌گیری برداشته می‌شود. علاوه بر این، آزمایش PCR آزمایشی است که در مدت‌زمان بسیار کوتاهی نتیجه می‌دهد. از آنجایی که خون گرفته نمی‌شود، انجام بدون درد مزیت مهمی است.  
PCR یک روش تست بسیار قابل‌اعتماد است که توسط آزمایشگاه تست کرونا در تهران. این آزمایش امکان شناسایی ناقلانی را که علائمی از خود نشان نمی‌دهند به‌خصوص در کروناویروس را می‌دهد. با شناسایی ناقلین، امکان ایجاد یک طرح پیشگیرانه برای کنترل همه‌گیر کرونا وجود خواهد داشت.

آزمایش PCR برای چه کسانی در آزمایشگاه تست کرونا در تهران  انجام می‌شود؟


اگرچه آزمایش PCR بر روی افرادی انجام می‌شود که علائم کووید 19 دارند، اما می‌توان در آزمایشگاه تست کرونا در تهران، آن را برای کسانی که علائمی ندارند نیز اعمال کرد. نمونه‌برداری از مجاری تنفسی فوقانی یا تحتانی با توجه به شرایط بیمار انجام می‌شود و در آزمایشات با استفاده از یک سواب نازک از بینی و حلق نمونه‌برداری می‌شود.

با تشکر 
آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش

اطلاعات مفید و دستورالعمل های لازم جهت انجام انواع تست های تشخیص پزشکی
 • ملاحضات ایمنی

در تمامی مراحل گرفتن نمونه و همچنین هنگام ثبت مشخصات روی ظرف حاوی آن باید از دستکش یکبار مصرف استفاده شود.

 
  

دی ان ان