X

بخش فیزیوتراپی

گروه فیزیوتراپی و توانبخشی

بخش فیزیوتراپی و توانبخشی بیمارستان عرفان نیایش درغالب مجموعه بسیار گسترده آماده ارائه خدمات بستری و سرپایی به همه مراجعه کنندگان محترم می باشد. خدمات بستری که شامل حضور همکاران محترم فیزیوتراپبست بر بالین بیمار و ارائه خدمات درمانی به بیماران بستری در بیمارستان عرفان نیایش می باشد.
خدمات سرپایی که شامل واحد فیزیوتراپی ، واحد ارتوپد فنی و واحد گفتار درمانی واختلال بلع بوده می باشد.

بخش فیزیوتراپی


کلینیک فیزیوتراپی که شامل کابین های تعبیه شده الکتروتراپی و دربرگیرنده دستگاه های بسیار پیشرفته:
1 – فول الکتروتراپی (درمان ضایعات اسکلتی ، عضلانی ، آرتروزها و دیسک های کمر و گردن و ...)
2 – لیزرهای پرتوان و کم توان (درمان ضایعات کمر درد ، انواع دردها ، التهاب های حاد و مزمن )
3 – مگنت تراپی ( درمان ضایعات مفصلی ، دردهای تیر کشنده و نوروپاتی ها و .... )
4- بیوفیدبک ( درمان ضعف عضلات کف لگن بعد و قبل زایمان ، بی اختیاری های دفع و ادراری )
5- شاک ویوتراپی ( درمان خار پاشنه و التهاب کف پا و رسوب کلسیم و دردهای شانه و ...)
6 – مکانوتراپی ( پیشرفته ترین تجهیزات درمانی ضایعات ورزشی ورزشکاران فوق حرفه ای ) اولین و تنها مرکز دارای پیشرفته ترین دستگاه توانبخشی ورزشکاران فوق حرفه ای با نام kineo .
7- خدمات فیزیوتراپی در منزل (بعلت عدم توانایی بسیاری از بیماران محترم در مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی برای انجام خدمات درمانی فیزیوتراپی برای بیماران از جمله شکستگی ها ، سکته های مغزی ، مشکلات عصبی و عضلانی و تمامی جراحی ها و... نیروهای متخصص را جهت اعزام به منزل و انجام فیزیوتراپی ) ارائه می گردد.
محیطی بسیار پیشرفته با نیروهای متخصص برای مراجعه بیماران و میهمانان عزیز فراهم نموده است.

 

بی اختیاري ادرار و بیوفیدبک در بانوان
8- درمان بی اختیاري بوسیله بیوفیدبک مبتنی بر تحقیقات گسترده اي است که در انستیتو ملی سلامت آمریکا انجام شده است و این تحقیقات نشان می دهد که علائم بی اختیاري ادرار به صورت میانگین بین 75 % تا 80 % کاهش می یابد.بیوفیدبک در درمان بی اختیاري ادرار به شما کمک می کند تا کنترل کردن، تقویت و نیرو بخشی ماهیچه هاي لگن را که در کنترل مثانه نقش مهمی بر عهده دارند را یاد بگیرید. این درمان می تواند به افرادي که مبتلا به بی اختیاري ادرار فشاري هستند کمک کند، در این افراد ماهیچه ها نمی تواند در برابر فشار اعمالی مثل سرفه کردن، عطسه زدن، خندیدن و بلند کردن اشیاء مقاومت کنند و در نتیجه باعث خالی شدن مثانه می شوند. همچنین بیوفیدبک در درمان بی اختیاري ادرار فوري مفید است. در این نوع بی اختیاري، بیمار بصورت متوالی نیاز ناگهانی و قوي را براي ادرار کردن تجربه می کند. در هر دو مورد بیوفیدبک به شما آموزش می دهد تا گروه خاصی از ماهیچه هایتان را که شما به آنها براي کنترل ادرار نیاز دارید را تقویت کنید و استحکام بخشید. مطالعات نشان می دهند که بیوفیدبک می تواند کاهش بی اختیاري ادرار و بهبودي کنترل مثانه را در 94 % از موارد موجب شود.
 
فیزیوتراپی بیماران بستری توسط متخصصین فیزیوتراپی مهمم ترین وجه فیزیوتراپی در بیماران بستری می باشد.واحد  فیزیوتراپی که تیم درمانی متشکل از فیزیوتراپیست های تخصصی در زمینه ارتوپدی ، رومالوژی ، نورولوژی ، طب ورزشی و زنان می باشد و آماده ارائه خدمات با بالاترین سطح کیفی به تمام مراجعه کنندگان و بیماران گرامی می باشد .با توجه به تعدد جراحی های ارتوپدی و جراحی اعصاب و مغز و ستون فقرات در بیمارستان فوق تخصصی کارگروهی از مجرب ترین فیزیوتراپیست ها متخصص آماده بالاترین خدمت رسانی به همه بیماران عزیز می باشند.


واحد ارتوپد فنی
که با بکارگیری تجهیزات به روز شده حال حاضر در دنیا ، و نیروهای متخصص دانشگاهی و تاسیس یک واحد دانش بنیان ، یکی از قابل اتکاترین و مطمئن ترین واحدهای ارتوپد فنی سراسر کشور از لحاظ ساخت ، تولید و ثبت سفارش اورتزها مورد نیاز در بیماران بستری و سرپایی را فراهم نموده ، برای اولین بار جدیدترین مرکز تولید کفی طبی در این مرکز دایر می باشد.     

                                        
واحد گفتار درمانی و اختلال بلع
رویکرد علمی روز دنیا ما را برآن داشت تا با استفاده از نیروهای متخصص بلع ، گفتار درمانی که تیم بسیار قوی همراه با تجهیزات بسیار پیشرفته خدمات درمانی اختلالات بلع و گفتار درمانی و استربوسکوپی (عکس برداری از حلق و حنجره) را برای بیماران بستری و سرپایی فراهم آوریم.

التروسکوپی(تصویر برداری از حنجره)  ، عملی است که در آن می توان از منطقه حلق و حنجره ، تارهای صوتی و نحوه عملکرد جعبه صداسازی ارزیابی بسیار دقیق و جامع تهیه نمود ، در این عمل درمانگر توسط دستگاه تصویربرداری که مجهز به سیستم مثبت فیلم تسط لنز دستگاه می باشد.از حنجره بیمار فیلم تهیه نموده و طبق آن گزارشی از سلامت و عملکرد حنجره بیمار ارائه می دهد.افرادی که کاندید التروسکوپی هستند ، بیمارانی با تغییر صدا ، مشکوک به ضایعات حنجره و حلق و استفاده کنندگان حرفه ای صدا می باشند.  

 

دی ان ان