X

بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان NICU

بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان NICU

بخش نوزادان شامل سه واحد می باشد.


مراقبت های ویژهNICU :  در این بخش نوزادان نارس ، آپنه ، کولیت های نکروز شده روده ایی(NEC)، فتق دیافراگماتيك ،  آسپراسيون مكونيوم، هایپر بيلي روبينيمي ،   تشنج نوزادي ،  مشكلات و نارسایي هاي مادر زادی  قلبی و تنفسی ، استنوز پيلور ،  آمفالوسل ، انسفالوسل و .... بخصوص نارسایی حاد تنفسی (RDS)که نیاز مبرم به تنفس مکانیکی و اقدامات پزشکی و پرستاری ویژه دارند ،  بستري و درمان  مي گردند .
 این بخش شامل 8 تخت (unit)  است که یکی ازاین یونیت ها دراتاق ایزوله قراردارد و هر unit  شامل یک تخت احیا ویک ونتیلاتور ، ( مانیتورینگ قلبی ، تنفسی و فشاری ) ، پمپ سرم ، پمپ سرنگ ،گوشی پزشکی  آمبوبگ،هولدر ، هود ، ساکشن واکسیژن سانترال و بلندر نئوپاف استو می باشد .


نوزادان سالم  (WELL BABY) : در این بخش  نوزادان تازه به دنیا آمده و سالم پذیرش می شوند و پس از چند دقیقه کنترل علائم حیاتی و راههای تنفسی و حفظ درجه حرارت و ثبات حال نوزاد ، نزد  مادر در بخش زنان منتقل می گردند.

نوزادان(POST NICU) :  این بخش دارای  9 تخت  می باشد که شامل 6 عدد انکوباتور و 3عدد فتوتراپیIntensive  می باشد . و نیز دارای 16 عدد لامپ و یک عدد کات است . کلیه تخت های های نوزادان مجهز به مانیتور اکسیژن و ساکشن سانترال و پمپ سرم می باشددر این بخش  نوزادان یرقانی(JAUNDICE) ،نوزادان با کمبود تغذیه ،کاهش تونیسیته عضلانی، استفراغ ، اسهال شدید و ....بستری می گردند.


این سه واحد در غالب بخش نوزادان توسط کادر مجرب پرستاری نوزادان و یک پزشک متخصص نوزادان و اطفال  مقیم که به صورت 24 ساعته در دسترس می باشد اداره میشود .

 

 

دی ان ان