فیزیوتراپی

فیزیوتراپی یکی از رشته های اصلی در حوزه سلامت است و امروزه فیزیوتراپیست به عنوان یکی از اعضای اصلی تیم درمانی به شمار می رود. این رشته درمانی با تأکید و مبنا قرار دادن روش های فیزیکی مانند جریان الکتریکی، تجهیزات مکانیکی، تکنیک ها و مانور دستی، تمرینات ورزشی درمانی، گرما و سرما، لیزر و نیز استفاده از پروتکل های علمی، آموزش و مشاوره تخصصی مناسب، نقش مهمی را در ارتقای سلامت، پیشگیری و درمان اختلالات عصبی - عضلانی، بازگرداندن ناتوانی های حرکتی، آسیب های ورزشی، بهبود درد، کوتاه کردن مدت اقامت و سرعت بخشیدن به پروسه درمانی در زمان بستری شدن در بیمارستان به صورت شایسته و اثربخش ایفا می کند.

بخش فیزیوتراپی بیمارستان عرفان نیایش تلاش دارد با بهره مندی از تجارب اساتید و متخصصین امر، به کارگیری کادر مجرب درمانی و استفاده از دستگاه ها و تجهیزات مدرن و به روز دنیا از قبیل لیزر کم توان و پرتوان، بیوفیدبک، شاک ویو، مگنت تراپی، ایزوکینتیک، دیاترمی و تخت تراکشن در راستای اهداف والای درمانی خود گام بردارد. به همین منظور فعالیت بخش به صورت فراگیر شامل ارائه خدمات سرپایی، بیماران بستری، ارائه خدمات اختصاصی فیزیوتراپی در منزل، انجام مشاوره و برگزاری دوره های آموزشی است.

بخش فیزیوتراپی، آمادگی خدمات دهی در زمینه های مختلف زیر را دارد:

خدمات سرپایی

  • ارتوپدیک (تعویض مفصل، عوارض شکستگی و گچ گیری)
  • نورولوژیک (جراحی های مغز و ستون فقرات، سکته مغزی، ام اس، پارکینسون و ...)
  • دردهای اسکلتی - عضلانی و مفاصل
  • اختلالات و نقایص حرکتی و عدم تعادل
  • تقویت عضلات کف لگن
  • آسیب های ورزشی
  • مشاوره و ارائه برنامه های توانبخشی قلبی - ریوی

خدمات بستری

این نوع خدمات که ویژه بیماران بستری است، با تأکید بر راه اندازی و تحرک بیماران در زمان بستری در جهت بهبود و نیز جلوگیری از عوارض ناشی از بی تحرکی ارائه می شود که در کنار درمان های تخصصی فیزیوتراپی تنفسی برای بیماران، از اهمیت خاصی برخوردار است.

خدمات در منزل

با توجه به انجام مشاوره و آموزش در زمان ترخیص و لزوم ادامه برنامه درمانی فیزیوتراپی در بعضی از بیماران، بخش فیزیوتراپی بیمارستان عرفان نیایش آمادگی ارائه خدمات اختصاصی توانبخشی را در منزل دارد.

مشاوره و برنامه های آموزشی

بخش فیزیوتراپی آمادگی ارائه خدمات مشاوره و نیز برگزاری کلاس های آموزشی را دارد.

آشنایی با کارکنان

  • جعفر پوربهزادی، فیزیوتراپیست
  • اشکان اشکانی، فیزیوتراپیست
  • بهنام پیرمحمدی، فیزیوتراپیست

اطلاعات تماس

تلفن مستقیم: 49796261 و 49796260

Project Details
نام فیزیوتراپی Categories پاراکلینیک ها

چنانچه نام پزشک مورد نظر خود را می دانید، در کادر زیر وارد نمایید. در غیر این صورت می توانید با کلیک کردن بر روی عنوان هر یک از تخصص ها که در این صفحه نمایش داده شده است، پزشک و متخصص مورد نظر خود را در حوزه مربوطه بیابید.

If you know the name of your doctor, mention it in the box below. Otherwise, you can click on the title of each of the specialties that are shown on this page, found your doctor and specialist in the relevant field.