بخش اورژانس

بخش اورژانس به عنوان یکی از استانداردترین بخش های اورژانس در کشور، پذیرای بیماران در تمامی ساعات شبانه روز با حضور پزشکان مجرب اورژانس، متخصصین کودکان و نوزادان، داخلی، قلب و عروق، جراحی و زنان و زایمان است. اورژانس بیمارستان عرفان نیایش از 4 بخش تشکیل شده است:

 1. سرپایی
 2. تحت نظر کوتاه مدت تا 6 ساعت
 3. تحت نظر 24 ساعته (از 6 تا 24 ساعت)
 4. ICU (بخش مراقبت های ویژه در اورژانس)

در ورودی اورژانس، جایگاه استقرار آمبولانس قرار دارد و آمبولانس های مجهز به ICU در تمامی ساعات شبانه روز، آماده ارائه خدمات به بیماران هستند.

در بخش تحت نظر کوتاه مدت با 8 تخت، بیماران کمتر از 6 ساعت تحت نظر قرار می گیرند و درمان می شوند. بیمارانی که بیش از 6 ساعت نیاز به مراقبت دارند، در دو بخش بستری آقایان (شامل 8 تخت بستری) و بانوان و کودکان (شامل 9 تخت بستری) تحت مداوا قرار می گیرند. این بیماران بعد از 24 ساعت به طور قطع تعیین تکلیف می شوند؛ یا ترخیص و مراحل درمان انجام می شود یا جهت بستری بیشتر، به بخش های بستری منتقل می گردند.

اورژانس بیمارستان عرفان نیایش دارای 4 تخت ICU اورژانس جهت بیماران نیازمند به مراقبت های ویژه است. همچنین اورژانس دارای اتاق عمل مجهز است و اقدامات و خدمات درمانی لازم را در اسرع وقت در فضای اورژانس ارائه می نماید. خدمات ارائه شده در اورژانس شامل موارد ذیل است:

 • انجام عملیات احیای CPR.
 • اقدامات تشخیصی و درمانی جهت اطفال با حضور پزشکان و پرستاران مجرب.
 • رسیدگی به وضعیت بیماران تا تثبیت وضعیت عمومی بیمار.
 • اقدامات تشخیصی و درمانی اولیه تا هنگام بستری بیمار.
 • تحت نظر قرار گرفتن بیمارانی که به علت مشکل حاد، نیاز به مراقبت موقت دارند.
 • مایع درمانی بیماران به صورت خوراکی یا تزریقی.
 • در این بخش، واحد مراقبت ویژه اورژانس وجود دارد که به تمامی تجهیزات ویژه مجهز است.
 • اتاق عمل مجهز جهت اعمال جراحی اورژانس.

Project Details
نام بخش اورژانس Categories بخش ها

چنانچه نام پزشک مورد نظر خود را می دانید، در کادر زیر وارد نمایید. در غیر این صورت می توانید با کلیک کردن بر روی عنوان هر یک از تخصص ها که در این صفحه نمایش داده شده است، پزشک و متخصص مورد نظر خود را در حوزه مربوطه بیابید.

If you know the name of your doctor, mention it in the box below. Otherwise, you can click on the title of each of the specialties that are shown on this page, found your doctor and specialist in the relevant field.